Opublikowano

Nie mów nikomu, co zdarzyło się w Dziupli

Wystawa malarstwa w plenerze jest w naszym klimacie mocno ryzykowna. Nie mówcie o tym nikomu, ale zdradzę wam w tajemnicy, że podczas wernisażu wystawy w Dziupli nastąpiła prawdziwa apokalipsa. Nad Warszawą przeszły 4 (słownie: CZTERY) gigantyczne burze, które zamieniły galerię w jedną wielką studnię i rozpętało się piekło. Zalały nas strugi deszczu i musieliśmy ratować się ucieczką. Jak rozumiem ten kataklizm był aktem symbolicznym, który miał podkreślić rangę wydarzenia. Schowaliśmy się trochę, aby podyskutować o losach świata (treści tych poufnych rozmów zdradzić nie mogę). Od lewej: mój mąż Światosław Nowicki (autor kart tarota i książki „Tarot Apokalipsy”), Maria Poziomska (lub jak o niej mówić „osoba bardzo kontrowersyjna”) i wydawca Ewa Korczewska.

Wystawa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych

Jeżeli chodzi o „zaopatrzenie plastyków” na wystawie malarstwa to prawdziwym hitem wieczoru – oprócz licznych napojów wyskokowych, jakich nie powstydziłby się najlepszy „sklep dla plastyków” – była przyniesiona przez jednego z gości, a raczej jedną z gości sałatka z fasoli. Przepis już wyprosiłam. Składa się z fasoli, ziemniaków, ananasa, rodzynków plus majonez, curry, pieprz i cynamon. Ale narazie muszę ją samodzielnie zrobić i wypróbować.

Wystawa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych

Jak widać na powyższym zdjęciu, motywem przewodnim wystawy mojego malarstwa była książka „Droga artysty” Julii Cameron. Naszym gościem był też Włodzimierz Fruczek, który uraczył nas opowieściami i anegdotami z czasów, kiedy malował murale. Poniżej: Małgorzata Paradowska i Włodzimierz Fruczek (zdjęcia są jakie są i lepszych nie ma).

włodzimierz_fruczek polskie murale

Na szczęście burze przeminęły z wiatrem. Bo jak mówi Lec – wszystko mija, nawet najdłuższa żmija. I dla nas wreszcie zaświeciło słońce! Poniżej kilka zdjęć z wystawy.

Wystawa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych wystawa malarstwa w plenerze Wystawa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych Wystawa malarstwa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych Wystawa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych Wystawa w plenerze i wernisaż wystawy obrazów nowoczesnych Wystawa w galerii obrazów nowoczesnych do salonu Wystawa w galerii obrazów nowoczesnych do salonu Wystawa w galerii obrazów nowoczesnych do salonu Wystawa w galerii obrazów nowoczesnych do salonu Wystawa w galerii obrazów nowoczesnych do salonu wystawa malarstwa w plenerze wystawa malarstwa w plenerze wystawa malarstwa w plenerze