Opublikowano Dodaj komentarz

Martwa natura Butelki Obraz brąz beż

Martwa natura Butelki Obraz brąz beż

Martwa natura Butelki Obraz brąz beż Minimalizm

Martwa natura Butelki Obraz brąz beż – super dekoracyjny modny obraz na ścianę do salonu w odcieniach brązu i beżu w stylu minimalistycznym. Martwa natura z butelkami. Obraz ręcznie malowany na płótnie o wymiarach 60 x 80 cm. Technika: obraz akrylowy.

Oto co mówi Wikipedia na temat minimalizmu:

Minimalizmsztuka minimalna (ang. minimalism albo minimal art) – nurt w sztuce, rozwijający się w latach 60. XX wieku.

Twórcy minimalizmu dążyli do ograniczenia w dziele środków plastycznych. Operowano jedynie uproszczoną bryłą, podstawowymi kształtami (okrąg, trójkąt, prostokąt), gładkimi powierzchniami oraz wielkościami i skalą (powstawały tak często monumentalne obiekty). W dziełach tych wyeliminowano „ślad autorski” tworząc prace o anonimowej atmosferze. Tendencja ta odwoływała się do pierwotnych form architektury i fascynacji produkcją przemysłową (pokrewna postawa do konstruktywizmu). Powstawały w ten sposób obrazy o prostych podziałach np. modułowych lub całkiem gładkie, obiekty-rzeźby jako proste bryły, lub zestawy brył, czasami budzące architektoniczne skojarzenia.

Jest nurtem przeciwstawnym wobec prądów charakteryzujących się bogactwem form i środków ekspresji. Wyznacznikami tego rodzaju twórczości są: oszczędna stylistyka,unikanie dekoracyjności, ograniczanie jaskrawych braw do akcentów, oraz eliminowanie możliwości kojarzenia elementów dzieła z czymkolwiek.

Interpretacje tych dzieł nasuwają skojarzenia dotyczące: spokoju, kontemplacji, medytacji, bezruchu, ciszy. Strategia ta sprawia, że widz koncentruje się na kontemplacji barw nałożonych w różnym natężeniu. Dzieła te mają w sobie też rodzaj sterylności, gdzie każde zakłócenie może przeszkadzać, charakteryzują się precyzją wykonania. Istotnym ośrodkiem tej sztuki była galeria Dwan Gallery w Los Angeles.

Postawa tej sztuki była realizowana również w takich kierunkach jak: konceptualizm, sztuka ziemi, mail art.

Martwa natura Butelki Obraz brąz beż

Boki oczywiście zamalowane w kolorach brązu. Tutaj wydają się szare, ale są brązowe. Można od razu powiesić na ścianie. Reprodukcje też są gotowe do powieszenia – boki zadrukowane.

Reprodukcje są do kupienia tutaj: Martwa natura minimalizm

Martwa natura Butelki Obraz brąz beż

Kup oryginalny obraz akrylowy na płótnie: Martwa natura minimalizm

Zobacz: inny obraz w stylu minimalizm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *